Семінар «Екологопросвітницька діяльність публічних бібліотек»

Серед глобальних проблем людства одне з основних місць за своєю значимістю у розвитку цивілізації займають екологічні. Екологічна складова є одним з головних напрямів Концепції сталого розвитку, прийнятої ООН, тож сьогодні досить важливою є проблема екологічного просвітництва. Екологічна робота – один з трендів для бібліотек, однак слід активніше звернути на це  увагу.

З цією метою 2 червня на базі Ліснотарновицької сільської бібліотеки проведено семінар бібліотечних працівників Надвірнянської  та Переріслянської ТГ на тему «Екологопросвітницька діяльність публічних бібліотек» (в рамках  Цілей сталого розвитку). Перед початком семінару переглянули фотовиставку «Біорізноманіття пралісів Горган», яку було розгорнуто у фойє будинку культури.

Учасників семінару привітав сільський староста Ярослав Огерук,  розповів про село, відзначив активну роботу сільської бібліотеки, яку очолює Олеся Качанюк.

Директока Надвірнянської ЦМПБ Галина Волошин виступила з міні-лекцією «Екологічна складова – один з головних напрямів Концепції сталого розвитку». Провідна методистка Марта Кушнерчук надала методичні поради «Формування екологічної свідомості, екологічної культури користувачів публічних бібліотек». В семінарі взяли участь та виступили з презентацією про діяльність заповідника наші друзі і партнери – директор ПЗ «Горгани» Ярослав Петрішак та фахівці Христина Драгун та Вікторія Стебеляк-Дем»янець.

Завідувачка Ліснотарновицькою бібліотекою Олеся Качанюк презентувала книжкову виставку-заклик «Нехай Земля квітує всюди, природу збережімо, люди!», на якій представлено документні ресурси з питань екології, зокрема книги, подаровані з ПЗ «Горгани» про цей унікальний куток краю.

 Своїми цікавими напрацюваннями  з екологопросвітницької діяльності поділились Галина Середюк (завідувачка Молодківською сільською бібліотекою),    Галина Дем»янчук   (провідна бібліотекарка Надвірнянської міської бібліотеки для дітей та юнацтва ім. І. Яцури)  господиня семінару Олеся Качанюк; подивились відеопрезентацію про роботу Верхньомайданської сільської бібліотеки (завідувачка Галина Токарук).

На закінчення роботи семінару Олеся Миколаївна подарувала учасникам сувеніри та запросила на екочаювання, під час якого в неформальній атмосфері підвели підсумки семінару.

Комментарии и пинги к записи запрещены.

Комментарии закрыты.

Блоковые шифры