Бібліотеки – амбасадори цифрової освіти

В Україні, як і в усьому світі, із часом уся інформація буде переходити у цифровий формат. З метою пришвидшення цього процесу з 21 січня стартувала урядова програма «Дія. Цифрова освіта». Мета – подолання цифрової нерівності в Україні: планується навчити мінімум 6 млн українців цифровій грамотності за 3 роки. У Міністерстві цифрової трансформації зазначають, що запуск національної онлайн-платформи з цифрової грамотності — це історична подія, яка стане початком цифрового прориву України. До реалізації пректу активно залучено бібліотеки.

УБА підписала Меморандум з Міністерством цифрової трансформації щодо співпраці, адже бібліотеки мають великий досвід надання мешканцям доступу до офіційної інформації, консультують та навчають їх користуватися комп’ютерами, онлайновими сервісами, сучасними каналами цифрової комунікації.

11 березня у відділі інформаційних технологій центральної районної бібліотеки проведено навчання школи бібліотечної навігації на тему «Цифрова освіта в бібліотеках» для працівників бібліотек, у яких є комп»ютери з підключенням до Інтернету. Директор ЦБС Галина Волошин підкреслила важливу роль сучасних бібліотек у вихованні комп»ютерної грамотності, наданні нових послуг користувачам. Про проєкт уряду «Дія. Цифрова освіта» та роль бібліотек в його реалізації поінформувала провідний методист Марта Кушнерчук в презентації «Бібліотеки – амбасадори цифрової освіти». Учасники навчання переглянули соціальний ролик про проєкт та прослухали перший вебінар «Дія. Цифрова освіта» (Валерія Іонан), в якому йшла мова про те, що таке цифрова грамотність, на кого розрахований проєкт «Дія. Цифрова освіта», який формат навчання на онлайн-платформі пропонується, які курси будуть доступні на онлайн-платформі «Дія. Цифрова освіта», які можливості відкриває українцям навчання на онлайн-платфрмі «Дія. Цифрова освіта», як працювати з платформою цифрової грамотності, як стати амбасадором проєкту «Дія. Цифрова освіта». Інженер-програміст Роман Заник розповів як буде налагоджена допомога користувачам в реалізації даного проєкту в нашій бібліотеці, підкреслив, зокрема, що кожен має можливість пройти навчання на національній онлайн-платформі з цифрової грамотності, яка доступна в мережі Інтернет за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/ освітні серіали можна переглядати індивідуально, але краще робити це у групах в бібліотеці: під час спільного перегляду кожну з серій, за потреби, можна переглядати, обговорювати, коментувати та спробувати виконати практичні вправи. Тож запрошуємо користувачів скористатись новою послугою бібліотек та здобути нові знання.

 

Комментарии и пинги к записи запрещены.

Комментарии закрыты.

Блоковые шифры