День завідувачів філіями

В сучасному світі дедалі більшого значення набуває професіоналізм, прагнення до змін, отримання нових знань, тобто освіта протягом життя. Ефективне функціонування системи безперервної бібліотечної освіти забезпечує якісну діяльність книгозбірень, покращує імідж, сприяє впровадженню в практику роботи інновацій, забезпечує високий професійний рівень працівників, від чого залежить престиж професії в цілому. Методична служба Надвірнянської ЦРБ намагається інформувати працівників бібліотек про нові тенденції, напрями діяльності в сучасному вітчизняному та зарубіжному бібліотекознавстві, орієнтуватись на виклики часу, вимоги сьогодення.

18 лютого в читальній залі бібліотеки відбулось чергове навчання у формі Дня завідувачів філіями «Сучасна бібліотека: нові тренди і підходи», під час якого обговорювались актуальні питання бібліотечної діяльності. «Пріоритети та інновації в бібліотечній діяльності – виклик часу» – таку тему у вступному слові висвітлила директор ЦБС Галина Волошин. Завідувач методичного відділу Зіновія Заяць представила презентацію «Акції як ефективний спосіб діяльності бібліотек», в якій йшлося про різні види акцій, наводились конкретні теми та методика їх організації і проведення, наголосила, що проведення акцій – це не тільки дієвий метод залучення нових читачів, а й ефективний засіб активізації діяльності бібліотек, народження творчих ідей, формування корпоративної культури та підвищення суспільного статусу бібліотек.

Провідний методист Марта Кушнерчук розповіла про сучасні бібліотечні тренди (нова, сучасна тенденція), зокрема: соціальний тренд, локальність (робота для громади), центр освіти для дорослих, центр доступу до публічної, культурної інформації, ресурсів інтернету, центр популяризації книги й читання, соціокультурний центр відкритого простору, центр регіонального туризму,  екологічного просвітництва тощо.

Все більшого значення набуває протягом останніх років  проектна діяльність, в т. ч. і бібліотек. На навчання був запрошений і виступив з презентацією «Проектна діяльність: теоретичні та практичні аспекти» керівник туристично-інформаційного центру Надвірнянщини Володимир Гринішак, який має великий досвід  з написання та реалізації різних проектів для громади міста. Пан Володимир поділився цим досвідом, розповів про методику та вимоги до написання проектів, пошук грантодавців, провів міні-тренінг з визначення проблеми, мети, цілей та завдань бібліотечного проекту стосовно надання нових послуг з використанням Інтернету.

Цікавою була година взаємних порад «Від творчих пошуків – до практичного втілення», під час якої колеги розповідали про свої успішні інновації, бібліотечні родзинки, ділились досвідом роботи, обговорювали певні питання та  вислуховували поради.

Комментарии и пинги к записи запрещены.

Комментарии закрыты.

Блоковые шифры