Семінар

Трансформаційні процеси і зміни в суспільстві, Стратегія розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року «Якісні зміни бібліотек задля сталого розвитку України» стали основою щодо зміни пріоритетів, впровадження варіативних моделей бібліотечного обслуговування, зонування бібліотечного простору, створення комфортного середовища для забезпечення надання широкого спектру традиційних та інноваційних послуг.

19 вересня 2019 року організаційно-методичним відділом ЦРБ на базі Гвіздської сільської бібліотеки-філії для фахівців сільських філій відбувся семінар за темою: «Організація спеціального простору в бібліотеці і поза бібліотекою».

Учасників семінару гостинно вітали троїсті музики та народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Гвоздецькі газдині». Хлібом-сіллю зустріла гостей завідувач бібліотекою Олександра Куца.

Господиня бібліотеки провела цікаву та змістовну екскурсію своєю бібліотекою, в оформлення якої вклала всю свою душу та немало старання: цього року власними силами зробила поточний ремонт приміщення бібліотеки.

Відкрила семінар директор ЦБС Волошин Г.В. У своїй промові вона відзначила важливість і актуальність обраної теми, адже бібліотекам необхідні кардинальні зміни для підвищення власного іміджу, зацікавлення та залучення користувачів.

Завідувач організаційно-методичного відділу Заяць З.Д. підготувала цікаву консультаційну презентацію «Бібліотечний простір: трансформація та організація в сучасному вимірі». В своїй презентації вона чітко визначила основні напрями організації бібліотечного простору, зробила аналіз негативних та позитивних моментів у створенні дизайну бібліотек та оформленні їх фондів. Було рекомендовано надавати перевагу інноваційним формам роботи у створенні комфортної зони читацьких інтересів.

Цікавими формами своєї роботи та новими підходами до організації бібліотечного обслуговування та використання бібліотечного простору в своїй презентації поділилася з колегами завідувач Гвіздської бібліотеки-філії О.Куца

Зі своїми творчими методами і формами роботи ознайомила колег Кушнірчук Г.Д. – завідувач Тисменичанської сільської бібліотеки-філії. За допомогою презентації вона розповіла та показала, як якісно та креативно можна задовольняти інформаційні запити користувачів у сільській бібліотеці, як проводити масові заходи, щоб вони були цікаві користувачам та спонукали їх до розвитку творчої ініціативи.

Змістовним був виступ завідувача Цуцилівської сільської бібліотеки-філії Щербан Л.В. У своїй презентації вона показала роботу бібліотеки в організації бібліотечного простору, зокрема, торкнулася питання вільного доступу до фондів, ціль якого – максимальна відкритість фондів для самостійного пошуку і вибору необхідних документів користувачами та забезпечення для них сприятливих умов.

Проведений семінар дав можливість бібліотечним працівникам, в черговий раз, переконатися, що потрібно змінюватись, йдучи в ногу з часом, подивитися по-новому на простір своїх бібліотек і починати корінні зміни.

На завершення районного семінару учасники художньої самодіяльності Гвіздського сільського БК (директор Катерина Іванюк, художні керівники: Любомир та Уляна Боднарук та Світлана Ців’юк) показали колоритний обряд святкування обжинків, який є символічним завершенням хліборобського року.

Працівники ЦБС щиро дякують колективу сільського БК за дружню підтримку та допомогу в організації та проведенні районного бібліотечного семінару.

Комментарии и пинги к записи запрещены.

Комментарии закрыты.

Блоковые шифры