Зональна школа

Туристично-краєзнавча діяльність бібліотек – це та діяльність, яка надає книгозбірням місцевого забарвлення, колориту, регіональної специфіки, самобутності. Бібліотеки мають бути готовими допомогти всім бажаючим у створенні уявлення про рекреаційно-туристичні можливості населеного пункту, співпрацювати з організаціями, фізичними особами, які займаються розвитком туризму, розвивати послуги. Про це йшлося 25 червня під час зональної школи «Бібліотеки і туризм в новому часі і просторі» на базі Верхньомайданської сільської бібліотеки-філії.

Навчання відкрила директор ЦБС Галина Волошин, яка акцентувала увагу на збереженні історико-культурної спадщини як важливого напряму діяльності сільської бібліотеки.

Про взаємодію місцевої влади та бібліотеки у сприянні розвитку локального туризму, а також про вагоме місце і роль сільської книгозбірні в житті громади розповіла секретар сільської ради Оксана Станкевич. Парох місцевої церкви о. Михайло назвав бібліотеку справжнім культурно-просвітницьким осередком села, відзначив плідну спільну працю бібліотеки і церкви в справі духовного відродження.

Методичні поради «Туризм як тренд: інноваційна діяльність бібліотек на допомогу розвитку громади» надала провідний методист ЦРБ Марта Кушнерчук. В презентації окреслила основні напрями роботи туристично-краєзнавчого спрямування, різновиди туризму, потенційний розвитку зеленого туризму в регіоні та бібліотечно-інформаційне забезпечення.

Завідувач бібліотекою Галина Токарук провела майстер-клас «Місце і роль сільської бібліотеки в туристично-краєзнавчому просторі громади» та провела екскурсію в музеї побуту, який створила при бібліотеці.

Цікавою, пересипаною легендами була розповідь про історію села колишнього директора школи, краєзнавця Миколи Гекманюка. Гарним доповненням до цієї розповіді був перегляд документального фільму про село, створений ТРК «Карпати».

Під час практичного заняття – платформи генерації ідей «Туристично-краєзнавчий бібліоPR» висловлювали різні думки, пропонували ідеї, які і як ресурси можна використовувати з метою популяризації краєзнавчо-туристичної роботи в бібліотеці, ділились напрацюваннями, досвідом.

Галина Михайлівна презентувала маршрут «Туристичними стежками Верхнього Майдану». Бібліотекарі відвідали Хресну дорогу, місце загибелі сотні Чайки, стару церкву, інші знакові об’єкти.

Підводячи підсумки навчання, колеги відзначили, що отримали корисну, цікаву інформацію, збагатили свої знання, подякували Галині Михайлівні за теплий, щирий прийом, змістовну працю.

Комментарии и пинги к записи запрещены.

Комментарии закрыты.

Блоковые шифры