Дні завідувачів філіями

Реформування бібліотечної системи країни є важливим напрямом державної регіональної політики. Найбільш істотного впливу в результаті реформи адміністративно-територіального устрою системи місцевого самоврядування зазнають публічні бібліотеки у сільській місцевості. Аби якісно функціонувати, бути затребуваними, бібліотеки мають змінюватися залежно від вимог часу, потреб суспільства, громади, підвищувати соціальну значущість, запроваджувати нові форми роботи, знаходити підтримку і взаєморозуміння з владою, громадою, партнерами.

«Сучасна сільська бібліотека – переформатування діяльності» – за такою темою 12-13 березня в читальній залі центральної районної бібліотеки проведено дні завідувачів філіями «Час відвертої розмови».

В консультації «Сучасна сільська бібліотека – новий формат діяльності» завідувач організаційно-методичного відділу Зіновія Заяць розкрила основні складові моделі сучасної сільської бібліотеки, окреслила завдання, на яких необхідно зосередитись, зупинилась на питанні нового бачення просторових рішень та ін.

Однією з прогресивних форм взаємодії бібліотек з різними структурами та користувачами є соціальне партнерство, яке дозволяє учасникам позиціонувати свої інтереси серед місцевої громади та враховувати інтереси її членів. Під час презентації «Публічна бібліотека і соціальне партнерство» провідний методист ЦРБ Марта Кушнерчук вела мову про мету, умови, етапи розвитку, загальні напрями, фактори для розвитку соціального партнерства тощо, а також провела огляд блогу «Публічна бібліотека ОТГ» Національної бібліотеки ім.. Я. Мудрого.

Жваве обговорення та інтерес викликало ділове коло «Публічна бібліотека – нова стратегія розвитку», під час якого ознайомились, вивчили Постанову КМУ від 6.02.2019 р. №72 «Про затвердження соціальних нормативів забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні».

З метою ознайомлення з новими формами роботи, кращими бібліотеками світу бібліотекарі переглянули відео сюжет «Коворкінг – нова модель діяльності бібліотеки» та взяли участь у віртуальній мандрівці «Найкращі бібліотеки світу».

Під час практичних занять складали карту громади, тестували свій творчий потенціал. На завершення, як підсумок, у форматі мозкового штурму визначали місію сучасної публічної бібліотеки, сформулювавши так: місія сучасної публічної бібліотеки як культурно-просвітницького, інформаційного центру громади полягає в накопиченні, збереженні інформаційних ресурсів, забезпеченні інтересів і запитів реальних та віртуальних користувачів, створенні умов для творчого, інтелектуального, гармонійного розвитку особистості.

І все ж головна рушійна сила в процесі змін – сам бібліотекар і почати перетворення потрібно з себе, свого бачення нової, модельної бібліотеки, бажання змінити її на краще, а потім запалити творчою іскрою всіх навколо: владу, партнерів, користувачів.

Комментарии и пинги к записи запрещены.

Комментарии закрыты.

Блоковые шифры