Районний семінар

Здавна відомо, що родина – невичерпне джерело наснаги, любові, щастя, успіху, добра та злагоди. Вона є берегинею традицій наших пращурів та всього розумного, світлого, вічного, що наповнює життя яскравими фарбами та позитивними емоціями. Співпраця родини і бібліотеки стає дедалі актуальнішою і більш потрібною. Отже актуальність обраної теми на нинішній день є очевидною.

3 травня 2018 року на базі Цуцилівської сільської бібліотеки-філії проведено районний семінар «Соціокультурна діяльність бібліотек в контексті сімейного дозвілля».

Семінар відкрила директор ЦБС Г.Волошин, яка у своєму виступі відзначила, що публічна бібліотека як центр місцевої громади, покликана допомагати родинам у вихованні їхніх дітей. Тому працівники бібліотек повинні спрямовувати свою діяльність на формування в користувачів загальнолюдських цінностей, зосереджуючи увагу на проблемах сім’ї, пошуках шляхів співпраці з родинами, удосконаленні виховних можливостей батьків.

Тому однією з важливих функцій бібліотеки як помічника у сімейному вихованні залишається згуртування сім’ї та допомога їй у визначенні життєвих пріоритетів.

Учасників семінару привітала секретар Цуцилівської сільської ради Наталія Іванчук. У своєму виступі вона охарактеризувала роботу бібліотеки з позитивної сторони. Вказала на деякі аспекти входження їхнього села до ОТГ.

Продовжила роботу районного семінару завідувач організаційно-методичного відділу ЦРБ Зіновія Заяць, яка провела презентацію «Організація сімейного читання в бібліотеці», в якій зосередила значну увагу на співпраці родини і бібліотеки, визначила шляхи взаємодії, форми та методи роботи з батьками та дітьми. Також особливу увагу звернула на комплектування книжкового фонду на допомогу сімейному вихованню та організації бібліотечного інтер’єру.

Цікавим досвідом роботи поділилися завідуючі бібліотеками М. Мельник-Гордєєва , (Саджавка), Г.Токарук (Верхній Майдан), Я.Василишин (Парище). Вони розповідали про організацію та проведення цікавого сімейного дозвілля, про звичаї та традиції української родини, а головне – долучення родини до бібліотеки.

Учасники семінару відвідали масовий захід «Сім’я. Родина. Україна», організаторами якого стали директор Народного Дому Галина Легка, художній керівник Микола Ровенко та завідувач бібліотекою Лілія Щербан. На передньому плані святково прибраної сцени, привертала увагу організована до заходу книжкова виставка «Сім’я – духовний храм України». Ведучі заходу – Марія Петруняк та Юлія Буній, вели мову про родину, сім’ю, Україну. В програмі заходу звучали пісні, вірші про Україну, родину, гуморески у виконанні Марії Петруняк, Юлії Буній, Миколи Ровенка, Юлії Горбейчук, Степана Легкого, Івана та Ангеліни Щербан, Софії Дерещук, Юлії Лукач, Святослава Веркалець, Яни Ровенко, Яни Савчук, Софії Горбейчук, Вікторії та Маряна Ровенків, Евеліни Горбейчук, Юлії Легкої та Іванни Чернової. Цікавий цирковий номер виконала юна гімнастка Діана Петруняк. Доповненням заходу стала демонстрація слайд-шоу «Родинні світлини с.Цуцилів».

Підсумовуючи роботу районного семінару, ми можемо із впевненістю сказати, що бібліотекарі приділяють велику увагу роботі на допомогу сімейному вихованню, використовуючи для цього власний досвід і можливості та знаходяться у постійному творчому пошуку нових форматів сімейних заходів.

01 026-510x323 034-510x398 048-510x294 049-510x359 068-510x314

Комментарии и пинги к записи запрещены.

Комментарии закрыты.

Блоковые шифры