Школа молодого бібліотекаря

Сучасний бібліотекар — це і педагог, і психолог, і актор, і режисер, і знавець сучасних комп ’ютерних технологій і справжній товариш та порадник для користувача. Тому читач повинен завжди бачити освіченого, готового прийти на допомогу бібліотекаря, який має бути начитаним, ерудованим, ввічливим, стильним. Володіння навиками культури спілкування з читачами, знання етикету сприяє професійному зростанню, забезпечує спокійну, творчу, доброзичливу атмосферу, що відображається на бібліотечному середовищі і привертає читачів до бібліотеки.

Про це йшлося на занятті школи молодого бібліотекаря «Бібліотечне обслуговування: морально-етичний аспект», яке проведено 17 квітня в центральній районній бібліотеці.

Мультимедійну презентацію «Культура бібліотечного обслуговування: морально-етичний аспект» представила провідний методист Марта Кушнерчук. Учасники навчання взяли участь в круглому столі «Кодекс професійної етики і його вплив на користувачів», мозковому штурмі «Кодекс етики бібліотекаря». Цікаво пройшла ділова гра-тренінг «Обслуговування читачів: імідж та етика професійної етики бібліотекаря», під час якої виконувались різні вправи, рольова гра «В бібліотеці», тестування «Рівень Вашої самооцінки», «Чи конфліктна Ви особистість?», практичні заняття в малих групах.

Позитивний образ бібліотекаря вимагає виконання неписаних законів, твердих моральних переконань і принципів. Все це складові культури бібліотечного обслуговування. Створення доброзичливої атмосфери в бібліотеці полегшує роботу і бібліотекаря, і користувача, зменшує кількість конфліктних ситуацій. Все це робить доцільним формування норм етикету бібліотекаря і їх запровадження в бібліотечне життя.

023 026 028 029 036 040 041 045 047

Комментарии и пинги к записи запрещены.

Комментарии закрыты.

Блоковые шифры