Публічна бібліотека в контексті сьогодення

046За такою темою 12, 16, 17 січня в приміщенні читальної зали центральної районної бібліотеки відбулось чергове навчання бібліотечних фахівців в форматі Днів завідувачів філіями. У вступному слові директор ЦБС Галина Волошин наголосила, що сьогодні здійснюються активні пошуки оптимальних моделей розвитку бібліотек, адже сучасна публічна бібліотека має посідати важливе місце в інфраструктурі знань та соціокультурному просторі країни. Зміни, що проходять в країні, децентралізація змінюють роль і місце бібліотек в суспільстві, ставлять нові завдання. Зважаючи на те, що в бібліотеках країни сьогодні активно впроваджується Універсальна десяткова класифікація (УДК) згідно Постанови КМУ № 177 від 22.03.2017 р., то ця тема стала ключовою в програмі навчань.

З презентацією «Універсальна десяткова класифікація: вивчаємо, впроваджуємо» виступила провідний методист ЦРБ Марта Кушнерчук, яка надала первинну інформацію, розповіда про історію застосування УДК, загальну характеристику, структуру та властивості, принцип побудови. Зауважила також, що методичне керівництво щодо впровадження УДК здійснює ДНУ «Книжкова палата України імені Івана Федорова», надала інформацію де шукати веб-ресурси щодо впровадження УДК.

Редактор каталогів Оксана Струтинська провела прктичне заняття «Класифікаційна система УДК: застосування, методика індексування документів», в ході якого ознайомила із «Зрівняльними таблицями», які всім було роздано, покроковим планом дій щодо впровадження нової класифікації. Бібліотекарі індексували нову літературу, а також жваво обговорювали нюанси впровадження нової класифікації в своїх бібліотеках: індексування фондів, робота з каталогами, зміни в облікових документах.

Актуальним для нашої ЦБС є і питання реорганізації галузі у зв’язку із утворенням трьох ОТГ: Переріслянської, Ланчинської, Делятинської. Під час круглого столу «Як живеш, сільська бібліотеко?» колеги активно обговорювали нові виклики, зміни, висловлювали свої міркування щодо подальшого функціонування в новому підпорядкуванні. Дійшли висновку, що найважливішим чинником успішного реформування галузі є професійний розвиток бібліотекаря, його особистість. Самовдосконалення і підвищення ефективності роботи мають велике значення для досягнення позитивних результатів.

Це було, мабуть, останнє навчання нашого колективу в повному складі. Бажаємо колегам, які відокремись, гарного настрою, здоров»я та успіхів!

009 007 014 010 006 016 016-1 023 017 024 048 053

Комментарии и пинги к записи запрещены.

Комментарии закрыты.

Блоковые шифры