Школа бібліотекаря-початківця

004

Згідно плану роботи організаційно-методичного відділу 15-16 березня  проведено навчання в школі бібліотекаря-початківця для працівників філій зі стажем роботи до 3-х років. У навчанні прийняли участь бібліотекарі с. Білозорина, с. Волосів, с. Камінна, с. Красна, с. Лісна Тарновиця, с. Стримба, с. Саджавка. Школу відкрила завідувач організаційно-методичного відділу Зіновія Заяць, яка ознайомила бібліотекарів з програмою, побажала  успішного навчання. Модератор навчання, методист Лідія Микитюк провела для учасників школи екскурсію по відділах центральної районної бібліотеки, надала методичні поради «Публічна бібліотека: пріоритети соціокультурної діяльності. Професійне спілкування». В читальній залі завідувач відділу обслуговування  Надія Мартинюк ознайомила бібліотекарів-початківців з методикою обслуговування користувачів, обліковими документами. Наталія Берчак – бібліотекар абонементу поділилась досвідом роботи етнографічної студії «Джерело»  та надала методичні поради щодо організації книжкових виставок та створення клубів за інтересами.  Бібліотекар Ярослав Лазорко  провів презентацію виставки-інсталяції «Шевченко понад усе», акцентувавши увагу на книзі М. Лисенка «Коріння Шевченківського роду» (2015 р.).  Про зберігання, використання та вивчення книжкових фондів, сумарний, інвентарний облік книг розповіла завідувач відділу комплектування і обробки літератури Ганна Івасик,  про формування і використання бібліографічних та інформаційних ресурсів – бібліограф Тетяна Гавриленко. Бібліограф відділу краєзнавчої літератури Марія Гринюк надала поради щодо ведення, поповнення краєзнавчої картотеки. Проведено практичні заняття.

008 009 018 027 030 043 051 054 057 064 075 069

Другий день школи проходив в районній бібліотеці для дітей. Відкриття школи молодого спеціаліста розпочала заступник директора ЦБС по роботі з дітьми Марія Ткачук. Вона ознайомила присутніх з історією створення бібліотеки, провела екскурсію по бібліотеці, розповіла про активні форми масової роботи та роботу клубів за інтересами: екологічний “Арніка” та дитячий ляльковий театр “Лялька і книга”. З темою “Індивідуальне керівництво читанням з дітьми-користувачами” виступила провідний бібліотекар абонементу Галина Дем’янчук. Вона розповіла учасникам школи про картотеку “Групи за інтересами”, як проводити індивідуальні бесіди про прочитане та рекомендаційні списки літератури, робот у з формуляром. Про групову інформацію розповіла бібліотекар читального залу Олександра Куца. Провідний бібліотекар Марія Андрусяк розповіла про індивідуальне керівництво читанням з читачами – дітьми молодшого шкільного віку, про групи читачів-дітей за інтересами. З консультацією “Формування інформаційно-бібліографічної культури юних користувачів: новий погляд” виступила Алла Іващенко, бібліограф дитячої бібліотеки.Також працівники підготували інсценізацію про культуру поведінки “Христинка Червона Хустинка, або як слід поводитися з незнайомцями” (дитячий ляльковий театр “Лялька і книга”).

P3162930 P3162931 P3162938

P3162949 P3162943 P3162950

Після закінчення програми навчання проведено підсумки. Працівники бібліотек-філій залишились задоволені від спілкування та отриманої корисної інформації.

Комментарии и пинги к записи запрещены.

Комментарии закрыты.

Блоковые шифры