Районний семінар

029Сучасні масштаби екологічних змін створюють реальну загрозу для життя людей. Людство має зрозуміти важливість бережливого ставлення до природи як безпечного середовища свого існування. Бібліотеки повинні проводити роботу з екологічного просвітництва у своїх місцевих громадах, формувати мотиви відповідального ставлення до природи, до глибшого її пізнання та збереження. Книгозбірні Надвірнянщини взяли участь в обласній акції «Бібліотеки Івано-Франківщини за чисте довкілля», ініційованій ОНУБ ім. І. Франка. 5 травня на базі Зарічанської сільської бібліотеки-філії проведено районний семінар «Сучасні аспекти діяльності бібліотеки на допомогу екологічному вихованню». Директор ЦБС Марта Кушнерчук акцентувала увагу бібліотечних працівників на основні завдання екологічного виховання, участі в акції. Перед учасниками семінару блискуче виступила агітбригада «Аква Віта» з композицією «Вода – це життя».

045 047 049

050 052 055

У семінарі взяла участь завідувач сектору екологічної освіти ПЗ «Горгани» Людмила Кравчук, яка виступила з інформацією про заповідник, його екологію, представила до перегляду відеофільм «На камінні ростуть дерева», а також подарувала учасницям агітбригади гру «Стежками заповідника «Горгани» та друковану продукцію.
Сільський голова Михайло Вацик у своєму виступі розповів про село, децентралізацію органів місцевого самоврядування, дав високу оцінку роботі сільської бібліотеки, її працівникам (завідувач Ганна Вацик, бібліотекар Галина Костюк). Детально напрацювання бібліотеки презентувала завідувач Ганна Вацик. Змістовні методичні поради «Проблеми екології і роль бібліотек в екологічному вихованні населенні» надала завідувач методичного відділу центральної районної бібліотеки Зіновія Заяць, а також оголосила про проведення серед бібліотек району конкурсу на кращу нетрадиційну ековиставку та кращий сценарій масового заходу екологічної тематики. Під час панорами бібліотечного досвіду «Спрямовуємо роботу в екологічне русло» бібліотекарі представили мультимедійні презентації, в яких ділились досвідом роботи даної тематики серед різних категорій користувачів. Заступник директора ЦБС по роботі з дітьми Марія Ткачук розповіла про цікаві напрацювання клубу за інтересом «Арніка», який спільно із ПЗ «Горгани» працює при районній бібліотеці для дітей вже десять років. Роботу клубів за інтересом для дітей «Паросток», «Джерельце» представили бібліотекарі Чорноославської філії Марія Боднарук та Білоославської Алла Іващенко. Цікавими були і презентації Оксани Вінтоняк (Пасічнянська філія), Ярослави Вінтонишин (Парищенська філія), Надії Осташук (Зеленська філія), Тетяни Онуфрак (Пнівська філія).

Підводячи підсумки роботи семінару, учасники відзначили змістовну роботу Зарічанської філії, висловили гарні враження від влаштованої ековиставки з елементами фітодизайну «Послухай музику землі, пізнай навколишню природу», чудового масового західу, а також відзначили якість та різноманіття отриманої інформації, яку слід реалізовувати під час участі в обласній акції.

Комментарии и пинги к записи запрещены.

Комментарии закрыты.

Блоковые шифры