Година професійних порад

15 жовтня в читальній залі Надвірнянської центральної міської публічної бібліотеки проведено годину професійних порад на тему «Планування-2022: інформуємо, радимо, пропонуємо». Провідна методистка Марта Кушнерчук ознайомила колег із «Методичними рекомендаціями до планування роботи бібліотек області на 2022 рік» та календарем знаменних і пам’ятних дат, які надала ОНУБ ім. І. Франка, надала методичні поради до планування роботи бібліотек Надвірнянської ТГ (ці матеріали представлено на блозі «Методична палітра» у розділі «Планування»), а також поради щодо діяльності бібліотек у листопаді 2021 р. та сценарії масових заходів по  відзначенню незвичайних свят.

Далее »

Краща бібліотека 2021 року

Згідно Положення про обласний конкурс «Краща бібліотека року» з метою підвищення інтенсивності та якості інформаційно-бібліографічної діяльності, визначення кращих інновацій, ідей, що сприяють ефективній роботі, залучення потенційних користувачів до бібліотек з 20 квітня до 04 вересня 2021 р. серед бібліотек Надвірнянської МТГ проведено перший етап (відбірковий) конкурсу.

Далее »

Методичний бібліодень

Сучасний бібліотекар повинен має бути носієм не тільки традиційної бібліотечно-бібліографічної культури, а й володіти сукупністю інформаційних знань, навичками інформаційних технологій, спеціальними психолого-педагогічними знаннями. Тому таким актуальним завжди є питання підвищення професійного рівня бібліотекарів. У бібліотекознавчій літературі термін «підвищення фахового рівня» означає удосконалення та поглиблення знань, умінь та навичок, приведення у відповідність кваліфікації сучасним вимогам. На це і спрямована, зокрема, організаційно-методична діяльність Надвірнянської ЦМПБ.

Далее »

Конкурс на кращий буклет

Реклама вже давно і гармонійно увійшла в роботу бібліотек. З її допомогою користувач знає все про роботу книгозбірні, орієнтується в послугах, формах роботи, графіках тощо. Одним з ефективних форм малої поліграфічної продукції та засобом бібліотечно-бібліографічної реклами є буклет – листове видання з текстом на обох сторонах аркуша, сфальцьовані будь-яким способом у два чи більше згинів. Головне його призначення – якнайкраще представити бібліотеку за допомогою тексту і фотографій.

Далее »

Конкурс на краще есе «Наш найкращий читач»

З метою заохочення до читання, поширення позитивної думки про читання, привернення уваги громади до книги, бібліотеки, вшанування кращих читачів з 1.02.-31.05.2021 р. серед бібліотек Надвірнянської ТГ ініційовано конкурс на краще есе «Наш найкращий читач». Під час проведення конкурсу в бібліотеках було визначено рейтинг кращих читачів, представлено есе на конкурс в Надвірнянську ЦМПБ.

Далее »

Семінар «Екологопросвітницька діяльність публічних бібліотек»

Серед глобальних проблем людства одне з основних місць за своєю значимістю у розвитку цивілізації займають екологічні. Екологічна складова є одним з головних напрямів Концепції сталого розвитку, прийнятої ООН, тож сьогодні досить важливою є проблема екологічного просвітництва. Екологічна робота – один з трендів для бібліотек, однак слід активніше звернути на це  увагу.

Далее »

Методичний бібліомікс

Від того, наскільки бібліотекарі зможуть вписатись у нові умови життя, відповідати вимогам і запитам сучасних користувачів, змінити свій світогляд і форми роботи, залежить їх місце у майбутньому інформаційному світі. Місія професіоналів, що працюють з інформацією, – бути завжди на крок попереду, пізнавати нове і навчати інших. Цьому сприяють заходи з підвищення кваліфікації, які ініціює центральна міська публічна бібліотека для книгозбірень Надвірнянської ТГ. 5 травня в читальній залі бібліотеки відбулось чергове навчання в форматі креатив-лабораторії «БібліоПрофі».

Далее »

15 квітня на базі Цуцилівської сільської бібліотеки відбувся семінар-практикум «Практичні аспекти впровадження УДК в роботу бібліотек Переріслянської ТГ», в якому взяли участь працівники Надвірнянської міської центральної публічної бібліотеки: провідна методистка Марта Кушнерчук, бібліотекарка Тетяна Гладиш, редакторка каталогів Любов Кисляк на запрошення методистки КЗ «Переріслянський центр культури і дозвілля» Ольги Багрійчук.

Переведення бібліотечного фонду на універсальну десяткову класифікацію – це дуже важлива, структурована та кропітка праця, якій передує плідна підготовка та яка здійснюється продумано й поетапно. Ця робота потребує планомірності та певних спеціальних знань, багато часу та професійних навичок. Бібліотеки Переріслянської ТГ вже мають певні напрацювання в цьому, однак в процесі роботи виникають труднощі, питання, які потребують інколи колективного обговорення та прийняття рішень. Тож семінар став доброю нагодою в цьому. Разом поспілкувались щодо методики індексування документів, правильного визначення індексу кожної книги, згідно якого вона займе точне місце на полиці, про те, як паралельно переіндексувати кожну картку в бібліотечних каталогах, рівень деталізації та скорочення індексу УДК при класифікації фондів, особливості класифікації дитячої літератури, ведення картотек тощо. Тетяна Гладиш порадила колегам придбати книгу «Таблиця зіставлення індексів УДК і ББК» (видання Книжкової Палати України), яка допоможе в практичній роботі по перестановці фондів.

Лілія Щербан (Цуцилівська бібліотека), Марія Мельник (Гаврилівська бібліотека), Оксана Вінтонишин (Фитьківська бібліотека) поділились власним досвідом переводу фондів на УДК.

На завершення семінару провели практичне заняття по індексуванню книг та правильному опису.

Це вже другий семінар бібліотекарів Переріслянської ТГ, на який запрошено працівників з Надвірнянської МЦПБ. Ми вітаємо таку співпрацю, адже підвищення кваліфікації бібліотечних працівників, обмін досвідом роботи – запорука професійного зростання та вдосконалення знань і вмінь. Запрошуємо до співпраці колег з інших територіальних громад.

Методичний орієнтир

Підвищення кваліфікації бібліотечних працівників – це удосконалення, поглиблення знань, умінь, приведення їхнього фахового рівня у відповідність до сучасних вимог. З цією метою 6 квітня в приміщенні Надвірнянської міської  бібліотеки для юнацтва проведено чергове навчання бібліотекарів у форматі креатив-лабораторії «Бібліопрофі».

Начальник управління культури і туризму Надвірнянської ТГ Олександр Зварчук передав  бібліотекам 50 примірників поетичної збірки Ірини Яцури для дітей «Дитинства русявого світ» від міського голови Зіновія Андрійовича та окреслив завдання та напрями роботи бібліотек на найближчу перспективу.   Директорка ЦМПБ Галина Волошин у своєму виступі акцентувала увагу на виробничих питаннях, зокрема щодо комплектування, обліку та збереження книжкових фондів.

Провідна методистка Марта Кушнерчук поінформувала колег щодо законодавчо-правових ініціатив Міністерства культури та інформаційної політики в галузі культури, зокрема бібліотек на 2021 рік, про  Стратегію розвитку читання на 2021 –2025 роки «Читання як життєва стратегія», ознайомила   з Положеннями про конкурси «Книга і діти, екологія і світ»,  «Незалежна і єдина – моя Україна» (до 30-річчя Незалежності України), «Я і мої права» (до 25-річчя Конституції України), ініційовані Національною бібліотекою України для дітей спільно з партнерами, надала методичні поради щодо відзначення Всесвітнього дня книнги та авторського права, тижня молодіжної книги. Дальше спілкування проходило у формі дискусії «Бібліотеки і громада: долучитись і підтримати», в ході якої завідувачі бібліотеками обговорювали шляхи оновлення простору бібліотек, проблемні питання, плани роботи на наступний місяць, зокрема у віртуальному форматі.

Безперервна бібліотечна освіта, обмін досвідом роботи забезпечить  належний фаховий рівень, вміння грамотно реагувати на виклики сьогодення.

День завідувачів бібліотеками

«Новий формат – нові вимоги» – під таким лейтмотивом відбувся День завідувачів бібліотеками у Надвірнянській центральній публічній бібліотеці. З 1 січня 13 бібліотек увійшли у підпорядкування управління культури і туризму Надвірнянської міської ради.

У своєму виступі директор  бібліотеки Галина Волошин  проаналізувала діяльність бібліотечних установ за минулий рік та висвітлила  основні напрямки роботи бібліотек Надвірнянської територіальної громади на 2021рік з орієнтиром діяльності  на втілення в життя  Цілей сталого розвитку України, акцентувала увагу на бібліотечних фондах, їх проблемах та необхідності структурної реорганізації. Далее »

Блоковые шифры